Copyright 2021. Tüm hakları saklıdır..

Sam Reklam

TURUNÇ ?

Doğal güzellikleri ve sunduğu doğal yaşamın yan ısıra modern tesisler ve turizm anlayışı ile de benzersiz bir tatil beldesidir. Köy yaşamıyla modern turizm anlayışının ustalıkla yoğrulduğu sakin huzurlu, doğa harikası bir cennet olarak doğanın kucağında konforu da yaşayabileceğiniz özel bir seçenektir.


Patikalar ve keçi yollarıyla örülü,çam ormanlarıyla kaplı dağlar yürüyüş ve dağcılık tutkunları için çok uygundur. Turunç'un bulunduğu Loryma ( Bozburun ) yarımadası, antik çağ medeniyetlerinden Karyalıların ilk yerleşim yeri. Birçok medeniyete ev sahipliği yapan bu bölgede tarihi de keşfe hazır olun. Hemen yanı başında bulunan antik Amos kenti kalıntıları bölgenin en dikkat çeken tarihi değeri.

Eşsiz Doğasıyla Turunç
Turunç?


Turunç'ta geçireceğiniz tatilinizin başka bir güzel yanı da buraya oldukça yakın olan koylara ve küçük tatil beldelerine yapabileceğiniz geziler. Turunç'un 4 kilometre uzaklıktaki Kumlubük, tertemiz düzenli kumsalı, pırıl pırıl denizi ile görülmesi gereken güzel koylardan biri. Bu gezileri karadan yapabileceğiniz gibi, isterseniz Ege-Akdeniz in eşsiz maviliklerinde süzülerek bir tekne ile de gerçekleştirebilirsiniz. Türkiye'nin endemik ağaç türlerinden birisi olan Günlük Ağaçlarının bulunduğu Marmaris'e karadan ve denizden ulaşımı bulunan Turunç Beldesi her iki giriş yönünde enfes doğal güzellikleriyle kucaklar sizi.


İLETİŞİM